Fethiye Kiralık Villa

Fethiye Kiralık Villa

Sırt çantanı hazırla, mayonu koymayı unutma; Fethiye turuna çıkıyoruz. Birbirinden güzel sahiller, doğal cennet koylar, yemyeşil ormanlar, unutulmaz tatillerin adresi Kelebekler Vadisi, antik zamanlardan kalma yerleşim yerleri ve güneşin tadını çıkaran mutlu insanlar… Hazır yaz da gelmişken Türkiye’nin en gözde tatil noktalarından Fethiye; deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak isteyen tüm gezginleri kendine çağırıyor. Fethiye’de gezilecek yerler konusunda girmeden önce sana tatilini planlamanda yardımcı olacak bazı bilgiler vereceğiz.


Doğal güzellikleri ve mükemmel koylarıyla ünlü Fethiye, Muğla iline bağlı bir ilçe. Antalya ve Dalaman gibi diğer tatil cennetleriyle komşu olan Fethiye, uzun soluklu bir tatil yapmak için mükemmel bir yer.


Fethiye gezilecek yerler, ilçenin birçok noktasına dağılmış durumda. Fethiye’de ne, nerede diye merak ediyorsan, okumaya devam edebilirsin. 


Fethiye’ye gitmek için en pratik yol, uçak seyahati. Kendine bir ucuz uçak bileti satın almak istersen Pegasus tarifelerini inceleyebilirsin. Hatta sen aramakla uğraşma diye buraya Fethiye’ye pratik bir şekilde varmanı sağlayacak Dalaman uçak bileti sayfasını bırakıyoruz. Fethiye’ye 45 km mesafedeki Dalaman Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra Havaş ya da özel servislerle Fethiye’ye ulaşabilirsin. “Kendime bir araç kiralayacağım, etrafı geze geze gideceğim.” diyorsan Muğla uçak bileti de sana uyar.


Dünyaca ünlü Fethiye’de neler yapılmaz ki… Masmavi deniz, yemyeşil ormanlar ve antik kalıntılar… Bunlar, Fethiye’nin sunduğu doğa ve tarih rotalarını kapsıyor. Fethiye gezilecek yerler, hem doğa harikası hem de çok tarihi. Eski zamanların görkemli kentleri, şimdi hayalet şehirler olarak antik zamanlara yolculuk yapmak isteyenleri kendine çekiyor. Fethiye’nin çevresindeki tabiat parkı sayısı da oldukça fazla. Doğa ile ile ilgiliysen birçok bitki ve hayvan türünü doğal ortamlarında keşfedebileceğin Likya Yolu yürüyüşüne çıkmanı tavsiye ederiz.


Fethiye’de aklına gelebilecek her türlü ekstrem etkinlikleri organize eden mekanlar var. Bungee jumping, yamaç paraşütü, safari, tüplü dalış, rafting… Şu anda aklımıza gelmeyen başka birçok ekstrem spor etkinliğiyle beraber Fethiye, unutulmayacak bir tatil için görülecek yerlerden biri. İlgi çekici olmasının yanı sıra farklı beklentilere hitap eden Fethiye, huzurlu bir deniz tatilinden heyecanlı bir macera gezisine kadar her beklentiyi karşılayan bir yer. Fethiye’de yapılacak şeylerden biraz daha bahsedelim, sonra konuyu derinleştiririz.


Sabahın erken saatlerinde Çalış Plajı’na gidilir. Çalış Plajı, sabah saatlerinde hem çarşaf gibi denizi hem de sessizliği ve sakinliğiyle kafanı dinlemek için birebir.

Fethiye gezilecek yerler görülürken, doğa ve manzara fotoğrafları çekilir.

Antik kent turuna çıkılır. Patara Antik Kenti, Pınara Antik Kenti, Tlos Antik Kenti ve Letoon Antik kenti ziyaret edilir.

Şövalye Adası’nda bir gün geçirilir.

Amintas Kaya Mezarları ziyaret edilir.

Safari ile Şelale Yaka işletmesine gidilir.